V neděli s Pardubicemi

Svátky jsou úspěšně za námi a nyní je opět čas soustředit se vrchol základní části Kooperativa NBL. Do konce ledna budou odehrána všechna utkání základní části a rozhodne se o účastnících skupin A1 a 2.

SLUNETA si zatím nevede tak špatně, ve vyrovnaném startovním poli zaujímá páté místo, před Olomouckem, které mělo zápas k dobru a beztak stihlo posbírat o jednu výhru méně než SLUNETA. S vyhlídkou na další utkání je ale důležitější pohled na příčku čtvrtou, tam je totiž Beksa, neboli BK JIP Pardubice s totožnou bilancí (10-6), a to jenom díky vzájemnému zápasu, který vyhráli Pardubičtí košem v poslední vteřině. SLUNETA má na úvod roku tedy co oplácet.

Beksa si v posledním utkání uplynulého roku s chutí v domácím prostředí zastřílela proti Sokolům a výsledek 106:71 je všeříkající. V předešlém utkání ale nestačila na Olomouckou, když si z jeho půdy odvezla porážku 82:69. Zato SLUNETA v posledních dvou zápasech předvedla velké výkony, i když ten druhý byl spíše pro silnější povahy. Před Vánoci parta kolem Tondy Pištěckého sestřelila nekoncentrovanou Opavu 93:66 a k poslednímu utkání roku 2019 jela na Folimanku, tedy USK Praha. Tam po první nevydařené půli prohrávala už o 16 bodů, ale povedl se jí neskutečný comeback a výhru vystřelila až v poslední minutě. Když se nad tím ale zamyslíme, tak to tak nějak patří do koloritu utkání SLUNETY – buď minimálně jedno prodloužení nebo alespoň „buzzer beater“ nebo drama do poslední minuty.

V neděli se bude tedy hrát o 4. příčku a to by byl sakra úspěch v takto vyrovnaném průběhu základní části vyšplhat až na 4. místo.

Antonín Pištěcký:
„Pardubice patří od začátku sezóny k nejlépe bránícím týmům celé soutěže. Tradičně jsou velmi silní na doskoku. Bodová zátěž je rozložena mezi více hráčů. Klíčem k úspěchu bude eliminovat soupeřův útočný doskok, tak abychom hostům nedali k dispozici druhé a třetí šance. Neméně důležité pak bude zastavit přechod do rychlého protiútoku.“

Dalibor Fait:
„Pardubicím máme co vracet, první utkání v této sezóně jsme dokázali dotáhnout do infarktové koncovky, kde rozhodl Kohout šílenou střelou za 3 body v poslední vteřině. Pevně věřím, že navážeme tam, kde jsme loni skončili a uhájíme domácí palubovku, klíčem bude naše obrana.“